Základní škola a mateřská škola Regionu Karlovarský venkov

Žákovská knížka

Články

 

Varvažov 2018

ŠKOLA V PŘÍRODĚ VARVAŽOV

11.-18.5.2018

1. STUPEŇ OTOVICESTROJ ČASU

Mamu, mamu, mamu, mamu a mamutíci jdou,

A hý, a hou a mamutíci jdou.

Šel první, šel druhý, šel třetí mamutík,

Šel čtvrtý, šel pátý, šel šestý mamutík,

Šel sedmý, šel osmý, šel devátý mamutík.

A ten desátý byl poslední!Děti prvního stupně otovické školy na školu v přírodě vyrazily do Varvažova u Písku, do tábora v krásném prostředí u řeky Skalice.

Měly celý týden nabitý bohatým programem, výlety a trochu i učením. V rámci programu cestovali časem a každý den se ocitly v jiné době, o které se dozvěděly spousty zajímavostí. Navštívily pravěk, starověký Egypt, starověké Řecko, ale také válku a budoucnost. Nechyběla stezky odvahy, diskotéka, soutěž v úklidu chatek, hry a soutěže v přírodě.

Počasí přálo, jídlo všem chutnalo a některým dětem se ani nechtělo domů.Varvažov 2018
Varvažov 2018
Varvažov 2018

Terezín 2018

Exkurze do Terezína a na horu Říp

Dne 15. 5. 2018 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili společné exkurze do Terezína a na horu Říp.

Při prohlídce Malé pevnosti nám paní průvodkyně nastínila nelidské zacházení s uvězněnými muži, ženami a židy v období druhé světové války. Provedla nás jednotlivými nádvořími, ukázala nám různé cely, samotky, ošetřovnu, koupelnu a odvšivárnu, márnici, popraviště, správní budovy, panský dům, kde bydlel velitel věznice spolu s dalšími dozorci s rodinami, a další objekty pevnosti. V celém areálu na nás působila tíživá atmosféra prožité hrůzy, bezpráví, bolesti, nespravedlnosti, zoufalství. Těžko jsme si dokázali představit život v nelidských podmínkách v táboře, téměř bez jídla, vody, léků, neskutečné množství vězňů v malých celách. Celou historii Terezínské pevnosti jsme si po prohlídce ještě jednou připomněli zhlédnutím půlhodinového dokumentu v místním kině, zřízeném v roce 1942 pro místní personál.

Další zastávkou byla prohlídka Krematoria na židovském hřbitově v Terezíně vybudovaného vězni ghetta v létě roku 1942. Čtyři velké pece vytápěné naftou, pitevna a přilehlé prostory na nás působily skličujícím dojmem a umocňovaly hrůzu v každém z nás, jak děsivé zacházení zde museli lidé snášet.

Přivítali jsme proto další část exkurze, kterou byl výstup na horu Říp s komentovanou prohlídkou rotundy sv. Jiří. Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Podle kronikáře Dalimila je právě hora Říp a její okolí místem, kde se usadili první Slované vedení praotcem Čechem při příchodu do nové vlasti. Dále jsme se dozvěděli několik zajímavostí o geologickém původu hory a magnetické anomálii způsobené velkým procentem přítomného magnetitu.

Celá exkurze se vydařila a splnila plánovaný cíl.

Zapsala: RNDr. Zuzana KarafiátováTerezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018
Terezín 2018

Plavání KV Aréna 2018

Plavání v KV Aréně

Letos poprvé naše MŠ Sadov + MŠ Otovice mohla vyzkoušet plaveckou školičku v KV Aréně pro převážně předškolní děti. Instruktoři plavání se velmi hezky a trpělivě dětem věnovali.

,,V Plavecké školičce“ se postupně děti učily:

$1·         Rytmické dýchání, potápění, orientaci pod vodou, splývání s pomůckami i bez pomůcek, skoky do vody v hloubce i na mělčině a jednoduché plavecké pohyby.

$1·         Odnaučit se strachu z vody.

$1·         Seznámily se s kraulovým, znakovým a prsovým pohybem nohou, postupně přidávaly ruce a přitom instruktoři přihlíželi k věkovým rozdílům, pohybovým schopnostem a dovednostem každého dítěte.

Na závěr za úspěšné splnění ,,Plavecké školičky“ děti dostaly: ,,Mokré vysvědčení – DELFÍNEK“.

Už teď se všichni moc těší na další ,,Plaveckou školičku“ v příštím roce.

Nabídka práce

ZŠ a MŠ Regionu Karlovarský venkov přijme na pracoviště v Sadově učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ s nástupem od 27. 8. 2018. V případě zájmu kontaktujte ředitelku školy Mgr. Jitku Topičovou, tel. 607 636 610, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Lesní pedagogika 2018

Lesní pedagogika – obora Hájek a pálení čarodějnic

I letos jsme se těšili na společné setkání s lesními pedagogy, kterého jsme se zúčastnili společně MŠ Sadov a MŠ Otovice. Jako každý rok, tak i letos, si pro nás lesní pedagogové připravili pěkný program. Vyprávění o lesní zvěři, o ochraně přírody, o trofejích – bylo to velmi zajímavé a poučné. Dětem ochotně zodpověděli všechny dotazy a ty pak na závěr dostaly sladkou odměnu a drobné dárečky.

A jako velké překvapení na nás čekalo nachystané ohniště, na kterém jsme společně upálili čarodějnici a opekli buřty.

Vaření podle našich babiček

Ve čtvrtek jsme pro rodiče a děti připravily další krásnou akci. Nazvaly jsme ji "Vyrábění podle našich babiček". Díky všem maminkám, které nám pomohly, jsme si to všichni krásně užili. Těšíme se na další setkání.

Družina Sadov

Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...
Vaření podle na...

Ocenění pracovnice školy Anny Procházkové

Ocenění pracovnice školy Anny Procházkové

Krajský úřad Karlovarského kraje ocenil u příležitosti Dne učitelů 2018 Pamětním listem hejtmanky Karlovarského kraje Annu Procházkovou za její dlouholetý přínos pro rozvoj školství v kraji, především v oblasti svazkového školství a za spolupráci s MŠMT.

Slavnostní předání proběhlo 4. dubna 2018 ve 13 hodin v oranžerii Městské knihovny Ostrov.

Jménem naší školy paní Procházkové blahopřejeme a děkujeme za výborně odvedenou dosavadní práci.